Do Polska za prací?

Ostatní

Některé lidi láká Polsko k cestování, jiné třeba k nakupování. Je však i mnoho lidí, kteří vidí Polsko jako ideální destinaci pro život a pro práci. Jde o jednu z největších zemí Evropy a nabízí se tu pochopitelně mnoho pracovních míst. Pracovat v Polsku má své výhody, tato země je naším sousedem, takže to sem není daleko. Také se s Poláky snadno domluvíte a to i tehdy, pokud polsky neumíte.

Jak se zde práce hledá

Práce se v současné době hledá všude stejným způsobem a sice prostřednictvím pracovních portálů. Je třeba zmapovat trh a najít ty největší pracovní portály. Vyplatí se sledovat jen ty portály, kde je nabídek nejvíce. Mezi nejlepší pracovní portály patří Hitpraca.pl. Jsou zde oferty pracy z celého Polska. Před hledáním práce se ujistěte, že máte připravený životopis a průvodní dopis v polském jazyce. Následně se můžete pustit do hledání. Hledá se zde podle oboru a lokality. Můžete si vybrat konkrétní město a také okruh. Může to být třeba praca Warszawa a okruh 20 kilometrů.

Zobrazí se vám nabídky, které budou seřazeny od nejnovějších až po nejstarší.

Na nabídky je vhodné reagovat co nejdříve, jedině tak zvýšíte šanci na úspěch. Nové nabídky nekontrolujte jednou týdně, ale každý den. Pokud si chcete práci usnadnit, na webu se zaregistrujte a nechte si vhodné pracovní nabídky zasílat na svůj email. Hledání práce může být proces, který zabere i celé měsíce, je však důležité být trpělivý a vytrvalý, jedině tak se vysněné práce dočkáte. Zajisté pak budete rádi, že jste to nevzdali a vydrželi jste čekat na ideální práci.

Portál je pochopitelně vhodný i pro zaměstnavatele. Potřebujete najít vhodné zaměstnance do své firmy? S pomocí portálu Hitpraca.pl je najdete snadno, vložení inzerátu máte zcela zdarma a ten následně osloví velké množství lidí.