Průvodce výběrem podlahy

Tipy & rady

Ať už dáváte přednost tradičnímu dřevu, přírodnímu kameni, vinylu nebo laminátu, vybírejte podlahu, která bude dokonale vyhovovat vašemu domácímu prostoru.

Podlahy jsou často přehlíženy během procesu navrhování prostoru, ať už jde o kuchyň, koupelnu, obývací pokoj nebo ložnici. I když to není často považováno za důležité pro návrh interiérového schématu, jeho správné ovlivnění může ovlivnit celkový vzhled místnosti.

Výběr různých dřevěných podlah

V posledních letech vzrostla obliba dřevěných podlah a je na seznamu přání mnoha budoucích majitelů domů. K dispozici jsou v různých tónech a povrchových úpravách. Dřevo je vhodné pro většinu pokojů, včetně chodby – ačkoli není ideální pro koupelnu.

Dřevěné podlahy s umělým povrchem se používají tam, kde může být problémem smrštění. Stabilita inženýrských podlah činí z podlahového vytápění perfektní volbu, pokud se dodržují pokyny, a navíc je snadnější ji pokládat než masivní dřevěné podlahy.

Dřevo je obvykle lakované nebo naolejované, v závislosti na provedení, kterému dáváte přednost. Lakované dřevo je odolnější – ale pokud je poškrábané, bude třeba velkou plochu podlahy brousit a přelakovat. Opětovné dokončení lokalizované oblasti je snazší pomocí naolejované podlahy.

Napodobte vzhled dřeva nebo kamene vynilovou podlahou

Vinylová podlaha je vyrobena kombinací polyvinylchloridu a změkčovadel, s přidanými barevnými pigmenty. Vinyl je velmi užitečnou podlahou do kuchyně nebo koupelny, protože je neporézní, ale má prvek pružnosti, díky kterému je pohodlné a příjemné na něm chodit. Můžete zjistit více o vynilových podlahách.

Mnohostranný materiál, vinyl může být použit k napodobení dřeva, dlaždic, skla a kamene.

Pro levnější alternativu zvolte laminátovou podlahu

Laminátová podlaha je vyrobena z vrstev dřevovláknité desky o vysoké hustotě s fotografickým obrazem (ze dřeva, dlaždic atd.) Laminováním na povrch pod tvrdou vrstvou odolnou proti opotřebení. Jeho přednosti jsou cena, odolnosti proti poškrábání a snadná instalace. Přečtěte si více o výhodách laminátové podlahy.

Laminát je skvělou volbou pro rušnou domácnost ve všech oblastech, které nejsou vystaveny silné vlhkosti (proto se vyhněte použití v koupelně). Pokud bude položena špatně, může způsobovat hluk.