Pojistit si byt je velmi důležité, nepodceňujte hrozby v okolí

Tipy & rady

Žijete v poměrně bezpečné lokalitě, stranou všeho dění a nečekáte, že by mohl přijít v budoucnu nějaký problém – ať už se záplavami nebo požárem? Chyba lávky, jsou tu totiž věci, které se mohou stát bohužel úplně každému a nikdo si přece nevybírá dne ani hodiny.

Náhody jsou někdy dost kruté a mohou stát naši peněženku třeba i statisíce. Proč byste ale měli financovat škody z vlastní kapsy, když jste si sjednali kvalitní pojištění, že? Na takovou záležitost je ale třeba myslet dopředu…

Ochránit svou nemovitost, pojistit si majetek

Všechno v jedné smlouvě, abyste nebyli ničím zaskočeni. „Návštěva“ zloděje, vyplavení sousedy, požár, úder blesku nebo třeba jen zabouchnutí dveří bytu, to vše stojí nemalé peníze – a je lepší se připravit dopředu, než riskovat a tvrdit, že se přeci nemůže nic stát.

Pravděpodobnost nehody přece nikdy není zcela na nule, jedna zákonitost zde však určitě platí. Majetkové pojištění ochrání před velkými ztrátami a rizikem, že výrazně snížíte svůj životní standard kvůli dluhům, škody se totiž musí z něčeho zaplatit. S komplexní ochranou před nenechavci a živelnými pohromami si však určitě budete mnohem jistější.

Vyřízení pojistky rozhodně nemusí trvat nijak dlouho

Že nechcete podstupovat dlouhé sezení na pojišťovně, neustále dokládat nějaké formuláře a ve finále zjistit, že smlouva zní na poměrně vysoké roční pojistné, které nehodláte akceptovat? Nebojte se, dnešní situace je úplně odlišná takovému negativnímu scénáři.

Pojištění, jako je Bezpečný domov Plus, vyžaduje jen minimum informací. Vlastně jediné, co potřebujete krom kontaktních údajů, je výměra vašeho bytu nebo domu. Na kolika metrech čtverečních žijete? Právě z toho se stanoví paušální pojistné, takže nikdo nepřijde zkrátka!