Objevte krásy ostrova Istrie

Rozhodli jste se strávit dovolenou v Chorvatsku a nevíte, kterou destinaci si vybrat? Chorvatsko láká k trávení dovolené mnoha krásnými místy, kde můžete trávit své volné dny. Dovolenou si zde užije rodina, která hledá odpočinek s občasnými výlety, zamilovaný pár, který hledá romantiku nebo parta nadšenců, kteří si chtějí užít aktivní dovolenou. Chorvatsko je natolik rozmanitou zemí, že každý turista najde přesně to, co hledá. Mnoho z nich se do země rádo vrací opakovaně. Jednou z oblíbených destinací je chorvatský poloostrov Istrie, který každoročně navštíví mnoho spokojených turistů.

Co vás na ostrově čeká?

Chorvatsko ostrovy jsou známé svými krásnými plážemi a azurovým Jadranským mořem a Istrie není výjimkou. Poloostrov je spíše typický betonovými plážemi, ovšem součástí letoviska Fažana jsou krásné oblázkové pláže. Část ostrova pokrývají mezozoické vápence, které vytvořily úchvatné krasové jevy, které stojí za to vidět. Ostrov je také známý svými olivovými plantážemi. Na Istrii také naleznete nejmenší město na světě Humu a nejen v něm se setkáte s pohostinnými lidmi. Z městeček na vás dýchne pohodová atmosféra s nádechem starobylé kultury, kterou tu zpozorujete na každém rohu. Zejména z městečka Rovinij, které je považováno za jedno z nejromantičtějších měst na světě. Rovinij je násypem spojeno s pevninou a bylo prohlášenou kulturní památkou, kterou určitě stojí za to vidět.

Co nezapomenout na dovolenou zabalit?

Napište si seznam již měsíc před plánovaným odjezdem. Kromě oblečení, bot, hygienických potřeb, opalovacích krémů si přibalte nabíječky, karty nebo nějaké deskové hry, které nezaberou moc místa – v hračkářství seženete i cestovní sady. Cesta do Chorvatska vám tak mnohem rychleji uteče a hry můžete využít při posezení na terase ve vlahém letním večeru. Hodit se vám také může malé cestovní šitíčko, které také zakoupíte v běžných obchodech.