Efektivní typy stínění, které vám dopřejí světelný i tepelný komfort

Tipy & rady

tínění dokáže ve vašem domově opravdové divy. Nejenže je nepostradatelnou součástí každého domova, jelikož bez něj bychom neměli možnost regulace slunečního záření, ale poskytuje i tepelný komfort a dostatek soukromí. Vyberte si ten ideální typ stínění pro vaši domácnost.

Výhody

Kvalitní stínění vám přináší řadu výhod, ať už se to týká tepelného či světelného komfortu, ale i možnosti odhlučnění či většího pocitu bezpečí. Například venkovní rolety dokáží odradit nejednoho zloděje.

Venkovní typy

Je jen na vás, zda si zvolíte venkovní či vnitřní typy stínění. Pokud bydlíte v domě, můžete popřemýšlet i nad venkovním stíněním, v panelovém domě zvolíte pravděpodobně stínění vnitřní. Z venkovních typů stínění máte na výběr z venkovních žaluzií, rolet, fasádních clon, ale také markýz, které regulují světlo na terasách.

Naprostá tma?

Pokud ve svém domově toužíte po naprosté tmě, zvolte možnost venkovních rolet. Díky nim vás sluneční paprsky z postele jen tak nevytáhnou. Venkovní rolety také chrání okna před vlivem UV zářením deštěm či kroupami. Prohlédněte si více na rolety Praha.

Fasádní clony

Pokud hledáte zajímavé způsoby stínění, jsou pro vás dobrou volbou svislé fasádní clony. Jedná se o elegantní stínění, které fasádu domu náležitě oživí. Vybrat si můžete různě perforovanou látku, která odlišně propouští světlo. Dosáhnout však můžete i úplného zatemnění.

Vnitřní stínění

Pokud byste raději zvolili vnitřní typy stínění, mezi nejčastěji používané patří hliníkové vnitřní žaluzie, které jsou cenově velmi přívětivé. Ideální je i jejich neutrální vzhled a to, že se hodí takřka do každého interiéru. Žaluzie Praha nabízí to pravé pro vás. Pokud chcete interiér spíše ozvláštnit, zvolte vnitřní látkové stínění, které má dekorativní charakter. Hodí se do dětských pokojů, ložnic i obývacích pokojů. Vykouzlí příjemnou a útulnou atmosféru.