Hledáte řešení v podobě vhodného oplocení?

Tipy & rady

Stavíte nový plot a hledáte ten nejlepší materiál, který jej bude tvořit? Pokud hledáte skutečně kvalitní materiál za skvělou cenu, pak rozhodně volte pletivo a stínicí tkaninu.

Co takhle pletivo?

Pletivo je lety ověřenou volbou, která v dnešních provedeních vypadá velmi moderně a hlavně je vysoce funkční. Pokud potřebujete oddělit vaši zahradu od okolního prostoru a to jak opticky, tak také funkčně, je pletivo skvělou volbou. Je lehké, takže je práce s ním velmi snadná, zároveň však pevné, takže nepropustí ani zvěř ani člověka do ani z oploceného prostoru.

Na výběr dnes máte z celého množství provedení, tloušťky drátu a povrchových úprav. Jednou z nejlepších voleb je poplastované či pozinkované pletivo, které dokáže perfektně odolávat vlivům počasí a zároveň vyniká svou estetickou stránkou.

Poplastované pletivo je vhodné pro použití do zahrad, kde díky své barvě skvěle splyne s okolím a samotné oplocení není tak nápadné. Naopak pozinkovaná pletiva jsou vhodná především pro průmyslové a jiné výrobní či stavební prostory.

Stínicí tkanina

Stínicí tkanina slouží ke snížení průhlednosti, ale také propustnosti pletiva. Stínicí tkaninu je tak opět možné využívat na zahradách, ale i pro ploty na stavbách a v nejrůznějších průmyslových objektech. Díky těmto tkaninám není vidět z ulice do zahrady či dvoru. Zároveň tkanina zachytí veškerý materiál, který jde z nebo do oploceného prostoru.

Stínicí tkanina slouží také k zastínění rostlin před sluncem, může být použita u skleníků, pergol a dalších zahradních přístřešků, ale i coby ochrana před průnikem drobných tvorů jako jsou hlodavci atd.

Tkanina je vyrobená z odolného PVC s vysokou životností a různou úrovní průhlednosti. Sami pak můžete vybírat z jednotlivých výšek stínicí tkaniny a také z barev, kdy nejčastější volbou je zelená pro co nejlepší splynutí s okolní přírodou.