Princip offshore company

Ostatní

Ve sdělovacích prostředcích se často objevuje termín daňový ráj. Jedná se o země, které vytvářejí podmínky pro daňovou optimalizaci. Podmínkou využití těchto výhod je založení offshore společnosti. Tento způsob podnikání je legální a stejný, jako jakýkoliv jiný. Na rozdíl od běžného podnikání si zahraniční investor musí založit offshore společnost, ale podnikat musí ve své domovské zemi. Pouze daně odvádí v příslušném daňovém ráji. Tuto podmínku si kladou třetí (offshore) státy.

Jak se offshore company zakládá?

Pro běžného podnikatele je založení offshore společnosti prakticky nemožné, jelikož je k tomu potřeba mnoho praktických zkušeností a hlavně konexí na příslušných místech. Zkušenostmi i potřebnými styky disponuje společnost Winston Wolfe & Co. Tato firma je registračním agentem licencovaným vládou Spojených arabských emirátů. Její profesionální pracovníci si po několik let budovali síť kontaktů zejména v dubajských vládních a bankovních kruzích. Mohou tak podnikatelům a investorům pomoci nejen založit offshore společnost, ale také pro ně nalézt optimální daňovou úlevu. Na základě svých zkušeností a konexí dokáží odhadnout, která třetí země bude pro konkrétní firmu z hlediska její činnosti a obchodních záměrů nejvhodnější.

V čem spočívají výhody?

Tento způsob podnikání je výhodný jak pro zahraničního investora, tak pro třetí země. Zahraniční podnikatel může výrazně optimalizovat své daňové povinnosti, což je jeho hlavní motiv. K dalším výhodám patří ochrana jeho majetku a anonymita vlastnictví. Offshore společnost se řídí jinými zákony než místní podnikatelé a výměnou za zákaz podnikání v daňovém ráji získává zahraniční investor výše uvedené výhody. Pro třetí zemi je největší výhodou zvyšování životní úrovně jejich obyvatel v důsledku rozvoje místní ekonomiky.

Daňové ráje

K nejznámějším patří některé Karibské ostrovy, dále Mauricius, Hong Kong, ale také Švýcarsko či Velká Británie. V posledních letech k nim přibyl americký stát Delaware na severovýchodě USA. Jeho hlavní město Dover se do povědomí zahraničních podnikatelů dostalo díky své liberální obchodně-právní legislativě. Proto je tato zóna volného obchodu velice přitažlivá nejen pro daňovou úlevu, ale i z hlediska prestiže.