Jaké jsou současné technologie připojení internetu v mobilu?

Ostatní

Když se poprvé objevil internet v telefonu, pro většinu lidí byl spíše na škodu, protože se k němu většinou připojili omylem a znamenalo to pro ně výdaj navíc. Také bylo pomalé připojení a telefony měly ještě malé displeje a zážitek ze surfování nebyl takový. Dnes je však doba zcela jiná a mnoho lidí si nedovede představit, že by internet v telefonu neměli. Někteří ho využívají prakticky neustále.

Potřebujete internet v telefonu?

Mnoho lidí využívá surfování na internetu v místech, kde mají přístup k Wi-Fi síti, tedy nejčastěji doma, v práci nebo na místech, kde je připojení zdarma. Když se však dostanete mimo taková místa, nemáte na internet v mobilu žádný tarif a jen tak se připojíte, vždy vám operátor strhne nějaké peníze. Takové připojování by se za měsíc prodražilo, pokud byste se připojovali denně, protože někdy lepší si tarif pro mobilní internet zajistit. Tarify můžete mít limitované buď objemem dat nebo rychlostí připojení. Když si objednáte tarif s limitem dat, je vhodné si hlídat, abyste ho nepřekročili. Obvykle se tato datové tarify stanovují v gigabitech. Existují činnosti, u kterých můžete nízký objem dat vyčerpat velmi rychle, třeba když si prohlížíte na internetu videa a online přenosy ve vysoké kvalitě. Rovněž vám data rychle sebere streamování, hraní online her či komunikace s videohovory.

Pokud jste nároční, vždy se více vyplatí sáhnout po tarifu omezeném rychlostí připojení. Zde máte neomezené množství dat, ale jste podle ceníku omezeni jen rychlostí připojení. Nejvíce rozšířené je připojení rychlosti 4G a 4G+. Kromě horských oblastí se k němu připojíte všude. Mnoho lidí touží po 5G, ale to je v tuzemsku stále na začátku, v blízké budoucnosti se to ovšem může změnit. Pokud ještě žádný tarif nemáte, je pro vás určená nabídka internetu do mobilu, která vám usnadní volbu správného tarifu za výhodnou cenu.