Ochraňte se před rostoucí inflací s firemními dluhopisy

Ochránit své peníze před stále se zvyšující inflací je velice nesnadný úkol pro mnoho investorů. Najít bezpečný investiční nástroj s vysokým výnosem je totiž stále problematičtější. Co takhle zahnout do svého investičního portfolia firemní dluhopisy?

Obliba korporátních dluhopisů roste

Korporátní dluhopisy patří mezi velice populární investiční nástroj zkušených i začínajících investorů, a to z důvodu nabídky vysokých výnosů, jež jsou pro ně typické. Nákup dluhopisů je s ohledem na rostoucí inflaci mezi investory stále častější. V porovnání s dalšími investičními nástroji, které dokáží porazit inflaci, jde totiž o investici s přijatelnou mírou rizika.

Vyhodnoťte si všechny rizika investice

Pro zhodnocení rizik lze využít především vydaný prospekt schválený ČNB, kde najdete ustanovení o rizikovosti konkrétních dluhopisů. Rozhodně není vhodné se zlákat atraktivním výnosem, aniž byste si nepromysleli rizika investice. Dále si projděte emisní podmínky a zjistěte, na co budou vaše peníze využity. Využití peněz by mělo být smysluplné, aby byla zřejmá návratnost vložených peněz. Myslete i na diverzifikaci svého portfolia.

Dluhopisy s garantovaným výnosem 8,8 %

Pokud si myslíte, že investování do korporátních dluhopisů je přesně pro vás, pak vám přinášíme tip na společnost PFC Invest, která nabízí dluhopisy s velice zajímavým výnosem, jež činí 8,8 %. Navíc se jedná o investici do realitních korporátních dluhopisů, jež jsou obecně považovány za nejlepší dluhopisy. Nominální hodnota jednoho dluhopisu činí 25 tisíc korun, tudíž od této částky můžete investovat.

Značnou výhodou je i ochrana investice, jelikož hodnota majetku společnosti převyšuje výši všech investic. Lze také zmínit, že firma PFC Invest má sjednanou pojistku na 100 milionů korun, což není u jiných společností zcela běžné, a tato pojistka pokryje velkou část závazků. Více informací o této společnosti, včetně prospektu, najdete na jejím webu.