Zdravé vytápění existuje, hřeje stejným principem jako sluníčko

Ostatní

Působí vám běžné vytápění zdravotní problémy? Konvekční vytápění víří prach a alergici následně trpí, protože prach vdechují. Běžné způsoby vytápění nejsou efektivní, protože ohřívají vzduch a jak jistě víte, teplý vzduch se drží nahoře a studený dole. Místnosti jsou nerovnoměrně vytopené, na vytopení musíte někdy i dlouho čekat a když už je v místnostech teplo, snadno se vyvětrá. Stále více lidí se zbavuje konvekčních způsobů vytápění, které jsou značně neefektivní a nezdravé, volí místo nich infrazářiče.

V čem jsou infrazářiče lepší?

Jednoduše v tom, že neohřívají vzduch, ale namísto toho ohřívají stěny a všechny předměty v místnosti. Teplo tak nesálá z jednoho místa, ale ze všech stran. Pocitová teplota je u tohoto vytápění ještě o 2-3°C vyšší než u běžného vytápění, takže nemusíte topit tolik a ušetříte. Jak vlastně infrazářiče topí? Generují infračervené záření. Přemýšlíte, kde se s tímto zářením můžete sekat? Prakticky všude, je to nejpřirozenější zdroj tepla, které nám dává slunce. Infračervené záření tvoří 50% slunečního záření, je zdravé a nijak neškodí, jen příjemně hřeje. Infrazářiče se používají k topení i na vesmírných stanicích a na dálkových lodích. V budoucnu půjde pravděpodobně o nejrozšířenější topení, protože má pouze samé klady.

Pokud se rozhodněte koupit infrazářič, je důležité koukat na kvalitní výrobce a na účinnost. Nekupujte ty nejlevnější na trhu, které nejsou tak účinné a raději vsaďte na infračervené topné panely Heat4All, které jsou rakouské výroby a zajistí vám účinnost 99,9%. Kromě vytápění u nich oceníte také vzhled. Nevypadají totiž jako topení, ale jako dekorace. Můžete si vybrat topení v podobě moderního obrazu. Sami si zvolíte, jaká podoba se vám bude líbit nejvíce. Kromě obrazu může mít topení podobu stropního osvětlení nebo třeba zrcadla. Objevte, jaké možnosti toto topení nabízí, více informací najdete na Elimstore.eu.