Příznaky mykózy a možnosti její léčby

Ostatní

Mykóza nebo také kvasinková infekce je zdravotní obtíž objevující se v oblasti intimních partií. Způsobují ji přemnožené kvasinky rodu candida, nevhodný životní styl, stres, nevhodná intimní hygiena a nevhodné oblečení.

Příznaky

Mykóza se projevuje různými příznaky. Mezi ty nejčastější patří svědění a pálení intimních partií, které mohou být oteklé, zarudlé a mohou bolet. Bolest se může objevit i při intimním styku. Nezřídka se objevuje hustý, bělavý výtok, který může nepříjemně zapáchat.

Prevence a léčba

Pokud se výše uvedené příznaky objevují a to dokonce opakovaně, je potřeba navštívit lékaře, který určí vhodný postup. Důležitá je však správná prevence, která zabrání množení kvasinek candida albicans. Co tedy všechno prevence zahrnuje?

Především je to vhodná životospráva spojená se správnou stravou. Jídelníček by měl obsahovat dostatek zeleniny, která podpoří imunitu organismu. Vyhýbat bychom se měli potravinám s vyšším obsahem cukrů a bílé mouky, které představují výživu pro kvasinky. Na talíři by se mělo objevovat bílé maso, dále pak celozrnné produkty, ořechy a semínka a pamatovat musíme též na dostatečný pitný režim. Kromě čisté vody to mohou být i bylinné čaje – zázvorový nebo mátový. Tělu dopřejeme dostatek odpočinku, spánku a také aktivního pohybu.

Důležité jsou správná intimní hygiena a vhodné přípravky. Ty nabízí značka GYNELLA®. Udržují správné pH a pomáhají ničit kvasinky.

Zaměřit bychom se měli také na vhodné oblečení, aby nevytvářelo vlhké a mokré prostředí, ve kterém se kvasinky množí. Dobrou volbou jsou kousky prodyšné, volnějšího střihu a vyrobené z přírodních materiálů. Pozor bychom si měli, během koupání, dávat i na mokré plavky. Po koupání je ideální výměna za suché. Ani časté střídání sexuálních partnerů není příliš vhodné.