Využijte výhodného výkupu technických kovů i možnosti vrátit svůj elektroodpad

Ostatní

Sběrné dvory jsou velice důležitou součástí průmyslu. Pro spoustu lidí jsou zajímavou možností, jak si jednoduše a rychle přivydělat pěkné peníze, pro jiné jsou potom sběrné dvory tou nejlepší možností, jak se můžete zbavit nechtěného elektroodpadu a nebezpečných kusů.

Ve všech případech nám ale dokáží dělat sběrné dvory opravdu velkou službu už jenom tím, že nám umožňují nejen že skladovat daný materiál, ale ještě nám dávají možnosti si přivydělat. A mnohdy jsou kovové druhy odpadu hodnoty velice dobře.

Největším hitem jsou technologické kovy

Pravdou je, že už jenom samotný výkup šrotu nám dokáže nabídnout příjemné částky. Pokud ale máte větší množství kovů, jako je například hliník nebo měď, tak se dostáváte najednou do zcela jiných částek. Oba kovy jsou lehčí, než je tomu u klasického železa a jeho slitin. Proto je pochopitelně dost těžké nasbírat dostatek váhy v těchto druzích kovů.

Na druhé straně je ale cena za kilogram i několikanásobek. Například výkup hliníku Plzeň vám tak dává dobrou šanci, jak si příjemně přivydělat. V minulosti byly sběrny dokonce cílem zlodějů, ale díky kontrole na občanský průkaz se již dávno podařilo tento nešvar vymýtit.

Výkup a likvidace nebezpečného odpadu

Nebezpečný a elektroodpad je rozhodně speciální kategorií, která by se neměla nikdy dostávat do běžných kontejnerů a popelnic. Bohužel spousta lidí na to nedbá a mimo poškození svého životního prostředí si koledují i o nepříjemné pokuty. Každopádně ale můžeme využívat v rámci sběrných dvorů bez potíží možnosti výkupu takového odpadu. A to rychle a jednoduše.

Přitom se mnohdy nejedná jenom o odevzdání odpadu, ale výkup vám může i přivydělat. Typickým příkladem je výkup autobaterií v Plzni. Autobaterie totiž obsahují poměrně dost velké množství vzácnějších kovů, které ale zároveň obklopují žíraviny a toxické látky. Pro mnohé amatéry se tak staly pokusy o získání vzácných kovů z autobaterií možná až osudnými. Mimo autobaterií pochopitelně můžete odevzdat i elektroodpad jako jsou ledničky, televizory a celá řada dalších spotřebičů.