Obtěžuje vás v bytě hluk? Začněte uvažovat o odhlučnění

Ostatní

Chtěli byste si doma užít klid, ale nejde to? Možná jste se zrovna vrátili ze směny a chtěli byste se prospat. Možná si chcete číst v klidu knihu, ale hluk vám v tom brání. Ať už vás obtěžuje jakýkoliv hluk, je třeba si uvědomit, že jde o problém, který má své řešení. Některým lidem vadí hluk od spolubydlícího, od hlučných sousedů nebo třeba od pračky. Řešením proti šíření hluku mezi místnostmi odhlučnění, které se provádí tak, že se aplikují vhodné akustické materiály.

Kde akustické materiály pořídit?

Co je to vlastně akustický materiál? Pokud chcete udělat odhlučnění domu, je třeba aplikovat na stěny, podlahu nebo strop materiály s vysokou hustotou, které zabrání dalšímu šíření hluku. Nejčastěji se používají akustické lisované desky s vysokou gramáží. Jednoduše se nalepí na stěnu nebo se připevní na konstrukci a následně se překryjí OSB deskami nebo sádrokartonem. Jejich efekt pocítíte okamžitě. Hluk už neuslyšíte vůbec nebo natolik ztišený, že už vás nebude obtěžovat. Dalším řešením jsou protihlukové eko desky, které jsou velmi tenké a zaberou jen minimum místa. Zajímá vás, jak vypadá aplikace těchto materiálů? Podívejte se na video níže, které ukazuje odhlučnění stěny.

Možná si říkáte, že musí být celý proces velmi složitý a nákladný. Nepotřebujete na to specializované firmy, pokud jste alespoň trochu manuálně zruční, odhlučnění zvládnete provést svépomocí. Veškerý materiál koupíte nejvýhodněji na Akusticka-pena.cz.

Jde o specialistu na odhlučnění, který prodává vše potřebné pro instalaci na jednom místě. Kromě samotného sortimentu zde naleznete mnoho důležitých informací a podrobné návody, jak postupovat. Odpočiňte si od hluku, půjde o jednorázovou investici, která vás bude těšit každý den.