Minerálním kamenům někteří lidé přisuzují různé vlivy

Minerály tvoří neodmyslitelnou součást naší přírody. Nacházejí se v různé hloubce zemské kůry a vznikají za různých podmínek. Také mají různé složení. To vše se odráží na jejich barvě a vzhledu. Již od dob dávno minulých lidé věří, že mají sílu uzdravovat a působit na člověka pozitivními, ale i negativními vibracemi.

Křišťál

Křišťál patří mezi bezbarvé odrůdy křemene. Ve většině případů se volně vyskytuje jako různě veliké krystaly. Jeho vznik souvisí s krystalizací magmatu. Neolitický člověk jej využíval pro výrobu hrotů šípů a kopí. V antickém Římě byly považovány poháry a džbány vyráběné z křišťálu za luxus, neboť z nich, údajně, pili víno bohové. Jasnovidci používali křišťál pro výrobu koulí, ze kterých se pokoušeli věštit budoucnost.

Od dávných dob je průhledný a čirý křišťál brán jako symbol rovnováhy a čistoty a své uplatnění nacházel nejen při výrobě talismanů, ale také šperků.

I v současné době nachází široké uplatnění a to jak ve šperkařství, tak i jako součást laserové techniky, optických přístrojů nebo v průmyslu sklářském.

Někteří věří, že funguje jako filtr, pomáhá odstraňovat negativní energii a dodávám nám energii pozitivní. Chrání domov proti elektromagnetickému smogu a harmonizuje mezilidské vztahy. V tom mu pomáhá růženín.

Ametyst

Ametyst se také řadí mezi odrůdy křemene. Má nádherně fialovou barvu a vyskytuje se v jejích různých odstínech. Ve starověkých zemích – Mezopotámii a Sumeru se využíval pro výrobu pečetních válečků. Své využití nacházel i v dobách středověku a to nejen pro výrobu šperků, ale také misek nebo konvic určených pro Karla IV. Ametystovým nádobím se pyšnil i Rudolf II.

Od středověku se věří, že podporuje bdělost a zasvěcuje do tajných věd. Také zesiluje vyšší duševní schopnosti.

Šperky a drobné předměty nejen z ametystu a křišťálu nabízí e-shop magieprirody.cz.