Výběr fotopasti – jaký přístroj máte zvolit pro své potřeby?

Malá, ale účinná. Tak se často hovoří o fotopastech. Jde o automatický fotoaparát, který je určen jak pro denní, tak pro noční focení nebo videozáznam. Jednotlivé přístroje jsou vybaveny PIR čidly, které se aktivují v okamžiku, kdy zaznamenávají pohyb. Jde však o pohyb, který je tepelný, tedy většinou musí čidlo aktivovat člověk nebo zvíře. Rozhodli jste se pořídit si jeden takový přístroj? Ať už pro monitoring zvířat a lesa celkově nebo pro ochranu majetku a pomoc před vloupáním. Je dobré vědět, co od jednotlivých krabiček čekat a jak je vybírat!

Neviditelný noční přísvit je nutnost

Fotopast funguje na denní i noční snímky. V noci je nutno použít přísvit, protože jednotlivé snímky musíte správně a dobře rozeznat. Některé přístroje mohou disponovat přísvitem, ty jsou vhodnější spíše pro monitoring zvěře. Pro ochranu majetku a péči o dům v době, kdy nejste doma, je nutný přístroj, který má neviditelný přísvit pro lidské oko.

Přenos fotografií

Nejnovější přístroje jsou vybaveny GSM bránou, která umožňuje briskní přenos fotografií a to na mobilní telefon nebo e-mail. Je nutno vědět, že budete potřebovat SIM kartu a počítejte také s nějakými poplatky na přenosy.

Jaký je dosah pohybových čidel?

Právě pohybová čidla reagují na změny teplot na místech, které snímají. Dosah je závislý na velikosti objektů a také na okolní teplotě. Obvykle bývá dosah od dvanácti do šestnácti metrů. Pozor na přístroje, které se pyšní dosahem až pětadvacet či třicet metrů, obvykle nefungují, jak by měly.

Kvalita zpracování přístrojů

Hodně záleží, jaké mají fotopasti zpracování, kde je displej, jak je velký, jak se ovládají, zda je snadná výměna baterií, zda je přístroj chráněn před vytečením či celkovým poškozením přístroje a mnoho a mnoho dalšího.