Hubnutí aneb vše je jen ve vaší hlavě!

Vidíte televize a sociální sítě, které jsou přeplněny fitness modelkami, trenérkami, které mají svaly, pravidelně cvičí, stravují se podle norem a cvičení je jejich život a filozofie? Tvrdí, že je to jednoduché, že to jde samo. Mají pravdu, celý proces, když do něj naskočíte je jednoduchý, o tom žádná. Zvyknete si na denní rutinu, která vám při sebemenším vybočení následně začne chybět. Je to podobné jako s odpoledním šlofíkem, když jej provozujete měsíc v kuse, začne vám následně chybět. Než však do celého procesu hubnutí naskočíte, donutíte se, to je složitější.

Spouštěč je pro každého jiný

Hubnutí je jen v lidské hlavě. Ta často klade před vaše cíle a sny neviditelné překážky, kterých se musíte zbavovat. A někdy to jde hodně těžko. Základem je, že hubnout musíte chtít a ideálně jen pro sebe. Ne proto, aby si lidé na vás neukazovali, ne proto, že partner se vyčítavě dívá, když si dáte večer čokoládovou tyčinku, jen pro sebe. Pro své zdraví, lepší pocit, lepší fyzičku a podobně. Někdo se prohlédne v zrcadle, jinému napoví BMI kalkulačka.

Co je nejdůležitější? Pustit se do toho, vydržet a nepřepálit hned začátek. Ač mnozí hubnou, dělají to špatně. Nesmyslně omezují jídlo, takže nakonec mají spíše hlad, než aby se jim dostávalo všeho, co potřebují. Základem je pět menších porcí denně, kdy si pohlídáte vyváženost stravy. S tím mohou pomoci například kalorické tabulky, které pohlídají, co jíst, kdy a jak na to.

Snažíte se jíst zdravě, ale kdo má pořád brát inspirace a recepty? Chcete-li něco uvařit, povětšinou to ztroskotá na smetaně, tuku, sádle, smažení a podobně. Zdravé recepty vám mohou být do začátku nápomocny a ukázat, že i zdravé jídlo může být chutné! Neznamená to jen, že to bude bez chuti, barvy nebo vůně. S těmito základními klíči a odhodláním to půjde snadno.