Zapomeňte na vizuální smog a zapůsobte inteligentní reklamou, která zaujme každého

Vizuální smog – že jste tento název ještě neslyšeli? No, je možné, že neslyšeli, ale setkáváte se s ním prakticky na každém kroku – ať už venku, tak doma. Je to prostě zamoření okolí nevhodnou reklamou. Nejčastější formou jsou reklamy a různé reklamní bannery na internetu. Proč tam vlastně jsou? Stejně prakticky vždy, když nám naskočí před oči reklama, automaticky hledáte křížek, abyste se jí co nejdříve zbavili. Je to tedy naprosto zbytečná forma propagace, která každého odradí namísto toho, že by se někdo tímto bannerem proklikl a stal se klientem.

Vsaďte na inteligentnější formu reklamy!

Že nevíte, jaká to je? Co takové reklamní plachty? Můžou být prakticky kdekoli a kolemjdoucí zaujmou svou monstrózností – ostatní je už jen a jen na vás. To znamená barevné provedení, zajímavý slogan, krátký ale výstižný popis vašich služeb, a hlavně kontakt na vás. Stejně jako svou velikostí zaujímá oči kolemjdoucích reklamní plachta, tak podobnou funkci plní také tisk plakátů A1.

A co skrytá reklama?

Věřte, že okolo nás je reklama prakticky úplně všude – a to nejenom tak očividná. Slyšeli jste někdy o skryté reklamě? U takové se dá jenom těžko rozlišit, jestli se jedná o reklamu nebo ne. Často manipuluje veřejným míněním a občas i klame spotřebitele. O takovou reklamu nikdo z nás nestojí.

Dělejte to lépe!

Věnujte se raději reklamě, která je pro ostatní příjemná – jako například tisk maturitních novin. Uděláte něco pro ostatní, máte zakázku = profit a navíc logo na maturitních novinách zůstane navždy. A myslíte, že studenti své maturitní noviny vyhodí? Omyl! Nechají si je jako krásnou vzpomínku, a navíc je ukážou i ostatním – a všichni ti uvidí vaše logo – a reklama se šíří, aniž byste se o to nějak zasloužili.