Bydlení v kontejneru: kde se tento styl vůbec vzal?

Prvotně jsou obytné kontejnery spjaty s vývojem přepravních kontejnerů. Jejich vznik se přikládá Malcolmu McLeanovi v 50. letech minulého století. Způsobil revoluci v dopravním průmyslu a aniž by to tušil, následnou přestavbou jsme se dočkali i finální podoby obytných kontejnerů. Přepravní i sanitární kontejnery jsou totiž základním kamenem s vlastnostmi stavebního materiálu.

Inovace a kreativita převzaly štafetu

Neexistuje žádný limit, kromě naší představivosti, co můžeme postavit. Nejsme si jisti, kdo se jako první podíval na tyto krabice z vlnité oceli a pomyslel si o nich, že mohou být více. A skutečně jsou – domy, školy i celá města.

Až v roce 1987 byl tento styl bydlení patentován. Bylo to v Americe, kde se jeden i více přepravních kontejnerů přeměnily na budovu vhodnou k obývání.

A jelikož jsou obytné kontejnery novodobou záležitostí, není na ně tolik recenzí, kolik bychom předpokládali. Proč by se vám měl tento styl bydlení vůbec líbit? Není to stísněný prostor? Budete se možná divit a nevěřícně přitom kroutit hlavou, ale obytné kontejnery vás dokážou nadchnout. Jejich hodnota je totiž někde jinde, než je tomu u běžného bydlení.

Definice zní: udržitelnost, jednoduchost a styl

Obytné kontejnery jsou a budou inspirací k přemýšlení mnoha lidí. Kdo chce žít „mimo krabici“, ať si tak žije, ale tento styl uvnitř něčeho, funguje možná ještě lépe. Kontejnery jsou navíc vysoce stabilní konstrukcí, která je perfektním řešením a startovacím domem pro mladé bezdětné páry.

Kontejnery jsou jedinečné, stylové a v mnoha ohledech bezkonkurenční! Napovídá tomu jejich extrémní odolnost a dlouhá životnost. Jsou ideálním prostorem pro malé domovy, kanceláře, tělocvičny i bazény. Jedná se o celostátně uznávané objekty s certifikovanými výrobci. Kvalita předčí vaše představy, jsou chloubou.