Cestování v pohodě – nezapomeňte na pojištění!

Tipy & rady

Léto je doba dovolených a právě v tomto období nejvíce lidí cestuje. A je jedno, kam to bude, zda si vyhlédnou moře, budou chtít jet do hor, prozkoumávat města nebo zůstanou na chalupě. Léto je doba dovolených, což se projevuje také na bezpečí, které lidí chtějí a žádají. I když se nemá smýšlet negativně, musíte se připravit na možné problémy a následky. Někdy stačí vteřina a na dovolené se vám něco stane – zlomíte si ruku, nohu, bude vás bolet zub, něco špatného sníte. Ke všemu je potřeba lékař a ten v zahraničí nepatří zrovna k nejlevnějším, zejména pro cizince.

Velké riziko v zahraničí

I tak by se dala charakterizovat situace, kdy pojedete na dovolenou do zahraničí, ale zapomenete nebo nevyřídíte si pojištění na cesty. V rámci České republiky platí pojištění, které máte sjednané u své zdravotní pojišťovny. Ta vám hradí nejrůznější ošetření, od těch akutních až po ty plánované. Pomáhá s doplatky na nejrůznější léky, poskytuje ortopedické pomůcky, pravidelné lékařské kontroly, odborníky a mnoho a mnoho dalšího. Když jedete za hranice, tam už jejich síla a moc neplatí, pokud se nerozhodnete připojistit. Cestovní pojištění je tak víc než žádoucí, protože působí jako skvělá ochrana ve chvílích, kdy v zahraničí řešíte problémy s vlastním zdraví.

Kde vybrat nejlepší?

Pojistit se na cesty do zahraničí můžete hned v mnoha různých společnostech a pojišťovnách. Například Insiacare disponuje nejen pojištěním na cesty, ale také dalšími možnostmi. Najdete zde povinné ručení, prodlouženou záruku, pojištění zvířat, domu, bytu, odpovědnosti a podobně. Jsou to specialisté na pojištění, kteří umí poradit, jak nejlépe pojistit sebe a to nejen při zahraničních cestách. Získáte tak za menší částku jistotu, že v případě potřeby budete moci jít v zahraničí k lékaři pro akutní ošetření bez problémů.