Stěhování snadno a rychle: Jak na něj?

Tipy & rady

Čeká vás stěhování a vy přemýšlíte, jak si vše rozplánujete, aby přesun proběhl snadno a především rychle? Dříve než se pustíte do balení a samotného stěhování, popřemýšlejte nad možnostmi, které by vám stěhování mohli usnadnit. Přece jen stěhovat stovky věcí, oblečení a velké kusy nábytku není jen tak.

Příprava na stěhování

Z chaotického stěhování byste se mohli brzy zbláznit. Myslete na koordinaci a dostatečnou přípravu. Nejdříve si pořiďte dostatek krabic, tašek a pytlů, do kterých celý svůj život zabalíte. Hodit se vám budou jistě také staré noviny a časopisy. Balte si přitom věci a oblečení do krabic tak, abyste následně věděli, kde co máte, co potřebujete vybalit první apod. Praktické je popsání krabic lihovým fixem, abyste po přestěhování věděli, co v jaké krabici je. Myslete také na to, že si musíte dát některé základní věci stranou, abyste je po přestěhování mohli ihned použít a nemuseli kvůli nim vybalovat několik krabic.

A co přeprava?

Při stěhování často volíme převážení věcí autem, tedy že několikrát jedeme tam a zpět. Nejenže zbytečně plýtváte benzínem, ale stresujete se z celého shonu ježdění tam a zpět. Dobrou volbou je půjčení dodávky, která vám s přepravou všech vašich věcí může pomoci. Jednoduše do ní nábytek, krabice a další věci naskládáte a vše je snadno přepraveno. Cena pronájmu dodávky se pohybuje od 500 Kč do 1000 Kč za den, záleží samozřejmě na velikosti daného auta.

Řekněte přátelům o pomoc

Myslete také na své přátele a před stěhováním je poproste, zda by vám se stěhováním nepomohli. Přece jen nošení věcí je rychlejší, pokud je vás více a nakonec si s přáteli můžete za odměnu dopřát chutný oběd či večeři. Stěhování se tak promění ve skvělý den. Teď vás již čeká „jen“ vybalování.