Ochránit svůj majetek můžete jednoduše i bez drahého bezpečnostního systému

Tipy & rady

Že jste tento pojem ještě neslyšeli?

Fotopast by se dala prakticky přirovnat k obyčejnému digitálnímu foťáku, jelikož funguje na stejném principu. Jediný rozdíl je v tom, že spoušť foťáku je nahrazena pohybovým čidlem, jež samo fotografie či záznam pořizuje. Taktéž disponuje bleskem, ale u fotopasti není tento blesk viditelný – takže i v noci fotopast Bunaty dokáže zachytit potencionálního zloděje či škodnou bez toho, aby někdo něco zaznamenal. Výhoda fotopasti je také v tom, že dokáže rozeznat nevyžádaný pohyb například od pohybu stromů ve větru.

K čemu se fotopast využívá?

Nejčastěji se používá právě jako náhrada zmíněného drahého zabezpečovacího systému. Jednoduše se umístí například na zahradu či k místu, které chcete mít chráněno jak před nechtěnou lidskou návštěvou, tak před zvířaty. Zároveň se využívá třeba i v lese k monitorování zvěře.

Jaké jsou její výhody?

Fotopasti Bunaty nejsou závislé na přívodu energie, protože fungují na bázi klasických tužkových baterek. A v rámci životnosti těchto baterek dokáže fotopast fungovat i několik měsíců. Velice snadno se obsluhuje a je variabilní. Jednu noc můžete hlídat například vchod do domu, tu následující zase zahradu – záleží jen na vás, kam fotopast umístíte. Každá fotografie vám vyobrazí samozřejmě i datum a čas kdy byla pořízena. Modernější fotopasti mají možnost vám dokonce odeslat fotografii či videozáznam na mobilní telefon nebo odeslat emailem.

Jak si záznamy prohlédnu?

Pořízené záznamy si můžete prohlédnout buď na integrovaném LCD dispeji, stejně jako na digitálním fotoaparátu či z ní vyjmout externí paměťovou kartou a vložit ji do počítače, televize či jiného zařízení na prohlížení určené.