Je dluhopis přímo od developera dobrou příležitostí?

Ostatní

Dluhopisy vždy patřily mezi dobré investiční příležitosti. Jak tomu ale je dnes? Na to se podíváme právě v tomto článku.

Investice do dluhopisu je poměrně dobrým způsobem, jak může takřka každý začít investovat. Oproti některým jiným investicím totiž nevyžaduje tak velkou úvodní investici. Pokud si navíc vyberete správnou společnost, do které svoje peníze vložíte, dostanete i zajímavý výnos.

Na co si dát pozor?

Základem pro investování do dluhopisů je především výběr správné společnosti, které svoje peníze svěříte. V mnoha případech se přece jen jedná o poměrně velkou částku, někdy i překračující hodnotu 50 tisíc korun. Proto je potřeba dát si pozor na to, komu vlastně vaše peníze svěříte.

Investujte jen do dluhopisů společností, které už mají nějakou historii a vybudované renomé. Prohlédněte, jak velkým portfoliem aktiv vlastně vybraný developer nebo společnost disponuje. A v neposlední řadě se nezapomeňte podívat ani do rejstříku firem, který vám může prozradit zajímavé informace. Například o předchozích firmách majitele, které neměly se seriózním podnikáním nic společného.

Pozor na příliš vysoký úrok

Pomyslnou červenou vlaječkou může v některých případech být i příliš vysoký výnos z dluhopisu. Pokud se setkáte například s nekrytým dluhopisem, který nabízí 25 procentní výnos, zpravidla se bude jednat o podvod. Drtivá většina dluhopisů totiž většinou nabízí poměrně nízké výnosy, často se pohybující jen kolem dvou procent. Existují ale společnosti, které vám nabídnou zajímavější výnos.

Jednou takovou je investiční skupina Premiot Group. Ta se může pyšnit bohatým portfoliem aktiv a celou řadou aktivních developerských projektů. Na těch se můžete podílet buďto jako investor skrze dluhopisy, nebo rovnou vstoupit s větším obnosem peněz do fondu kvalifikovaných investorů. Obě možnosti přitom přináší celou řadu benefitů a dlouhodobé výnosy kolem 10 %.