Jak získat zpět své peníze?

Ostatní

Každý podnikatel či firma se může dostat do situace, kdy jim někdo bude dlužit finanční prostředky a k dluhu se nebude chtít nikterak postavit. Věřitelé v dnešní době nemají vůbec lehkou situaci.

Jaké mají pro vymáhání dluhů možnosti? Nabízejí se dvě cesty – vymáhání dluhů soudní a mimosoudní cestou.

Vymáhání soudní cestou je velmi zdlouhavý proces, který bývá velmi často spojován s drahými právnickými službami. Pokud vám dlužník nezaplatí dlužnou částku ani na základě soudního nařízení, hrozí mu exekuce.

Další možností je vymáhání dluhu mimosoudní cestou. V tomto případě je vhodné oslovit některou z vymáhacích agentur, která má vymáhání pohledávek v popisu práce a má s ním bohaté zkušenosti. Kromě vymáhání většina firem nabízí i odkup pohledávek.

Také se potýkáte s věřitelem?

Zkuste jej nejprve urgovat písemně či e-mailem. Možná došlo k prodlení platby jeho nedopatřením nebo nepozorností. V případě, že na vaši upomínku nebude reagovat a vy neobdržíte požadovaný dlužný obnos, začněte ihned jednat. Jak již bylo řečeno výše, máte možnost soudního či mimosoudního vymáhání. S mimosoudním vymáháním je vhodné obrátit se na odborníky, kteří mají s danou situací bohaté zkušenosti.

Tipy pro vás:

V případě, že se obrátíte na jakoukoli vymahačskou agenturu, nedávejte rozhodně z rukou originály dokumentů, které potvrzují existenci pohledávky. Nechávejte si zasílat průběžně informace o právě probíhajících postupech.

Pomoci vám může společnost serafservis, jež má nejen bohaté zkušenosti, ale kromě vymáhání pohledávek nabízí také jejich odkud, zajistí rozhodčí řízení či zprostředkuje dražbu v případě exekuce.

Všichni zaměstnanci společnosti nabízejí individuální přístup, neboť každá situace je jediná a vyžaduje či umožňuje různé způsoby řešení. Výhodou je i velké procento kladně vyřízených pohledávek.