Ekasy a fiskální pokladny

Tipy & rady

Drobní podnikatelé, živnostníci, prodejci či řemeslníci musí splňovat podmínky nařízené jim zákonem o elektronické evidenci tržeb, zkráceně EET. Tento systém evidence spočívá v tom, že je evidována každá platba a zákazník obdrží od obchodníka účtenku s unikátním kódem. Velké ulehčení při plnění této povinnosti představuje ekasa, kterou nabízí e-shop FiskalPRO na svém stejnojmenném internetovém portálu.

Nabízený sortiment

V nabídce e-shopu je celá řada sofistikovaných pokladen s platebním terminálem, integrovanou čtečkou čárových kódů a množstvím dalších užitečných funkcí. Příkladem může být Android dotyková registrační pokladna, kterou pořídíte za cenu běžné pokladny, navíc s výhodnými poplatky za platby kartou. Toto řešení je v souladu s novou legislativou. Pokladna Android obsahuje platební terminál, 1D / 2D skener kódů a GPS. Připojení k internetu je možné pomocí WiFi, 4G.

Dalším typem je FiskalPRO A8 PZ – Android PZ, což je ekasa, která se uplatní v kamenných provozovnách i při mobilním prodeji. Jedná se o virtuální dotykovou registrační pokladnu s platebním terminálem s možností upgrade na plnohodnotnou ekasu.

Fiskální pokladna

Představitelem moderní fiskální pokladny je FiskalPRO VX 520. Jedná se o integrovaný platební terminál s připojitelnou periferií jako skener čárových kódů. Tyto moderní fiskální pokladny mají pokladní zásuvku, digitální váhu, externí klávesnici a PinPad. K internetu lze pokladny připojit pomocí eternet kabelu nebo SIM karty, která jsou součástí dodávky a cena je zahrnuta v celkové ceně. Tato tlačítková registrační pokladna s platebním terminálem a množstvím dalších užitečných funkcí je vhodná pro pevné provozy a je nejrozšířenějším zařízením na trhu.

Výhoda jednoho zařízení

Existuje také řešení, že můžete mít ve své prodejně pouze jedno zařízení, která má ovšem mnoho funkcí. Jedná se o zařízení FiskalPRO VX 3, které nahradí registrační pokladnu, platební terminál a EKAS tiskárnu. Toto zařízení vám ušetří spoustu místa i finanční prostředky. Je to malá, kompaktní a výkonný All In One registrační pokladna, která splní vaše očekávání.