Banky a pomoc podnikatelům: Jak na tom jsou?

Ostatní

V době, kdy vláda všechno zavírá a zakazuje, je každá pomoc vítaná. Přidávají ruku k dílu i banky, nebo se naopak snaží na svých klientech co nejvíce vydělat?

Jsou to banky, které drží největší kapitál. Vždyť právě u nich si všichni ukládáme peníze. A podnikatelé nejsou výjimkou. I když si některá společnost vezme nebankovní úvěr pro firmy, veškeré prostředky opět putují k bankám. V tomto článku se tedy podíváme na to, jak v této době bankovní instituce pomáhají podnikatelům.

Možnost krátkodobého úvěru

Nebankovní úvěr pro podnikatele je rychle vyřízený a v mnoha případech budete mít na peníze účtu velice rychle. Kontokorent je ale jistější. Pokud si totiž společnost vyřídí u své banky kontokorent, bude mít prostředky navíc, kdykoliv si bude přát. V ideálním světě by se slušelo říct, že za jeho vedení nemusíte platit žádné poplatky, ne vždy to je ale pravda. Některé banky si totiž účtují procenta z nevyužitého úvěru měsíčně, jiné zase požadují pevně stanovený poplatek. Naštěstí ale naleznete i takové, které peníze poskytují bez dodatečných poplatků. Tedy pokud neotálíte s jejich splatností.

Poplatky za vedení účtu

Sice se nejedná o přímou pomoc, stále jde ale o skvělý bonus. Zvlášť v této době, kdy poplatky u některých bankovních institucí mohou být opravdu vysoké. Za vedení účtu některé banky nepožadují ani korunu. Opět ovšem najdete i takové, jejichž poplatek šplhá i do stovek korun měsíčně – poplatky za odeslání platby a výběr z bankomatu nevyjímaje.

Pomáhají i jinak?

Aby mohly banky vůbec existovat, potřebují k tomu svoje klienty. Jejich páteří jsou přitom především podnikatelé, kterým se některé bankovní instituce opravdu snaží pomáhat. A to nejen v těžkých dobách. Nebankovní úvěr na podnikání je ale neštěstí vždy v záloze pro případ, že by se vám s bankou nepovedlo domluvit na podmínkách úvěru.